Mapa Evropy

Mapa Evropy je geografické zobrazení kontinentu Evropy, který je součástí východní polokoule a nachází se mezi Atlantským oceánem na západě, Asií na východě, Severním ledovým oceánem na severu a Středozemním mořem na jihu. Tento kontinent je známý svou rozmanitostí v geografických rysech, kulturách, jazycích a historii.

Fotografie mapa Evropy

Evropa je druhý nejmenší kontinent podle rozlohy, ale má bohatou historii a je domovem mnoha zemí. Patří sem země jako Francie, Německo, Španělsko, Itálie, Rusko, Velká Británie a mnoho dalších. Kontinent má různorodé krajiny, včetně vysokohorských pásů jako jsou Alpy a Kavkaz, rozlehlých planin, řek, jezer a pobřežních oblastí.

Politicky je Evropa rozdělena na mnoho států, z nichž některé jsou členy Evropské unie, což je politický a ekonomický svazek, který usiluje o spolupráci a společný rozvoj mezi svými členskými státy. Mapa Evropy zobrazuje hranice těchto států, jejich hlavní města, geografické prvky a další informace, které pomáhají v porozumění geografickému uspořádání tohoto kontinentu.

ZDROJ: WWW.MAPAEVROPY.EU

Politická mapa Evropy
Politická mapa Evropy zobrazuje polohu a hranice jednotlivých států v rámci kontinentu
S hlavními městy
Jedná se o formu politické mapy, která je rozšířena o hlavní města jednotlivých států
Slepá mapa Evropy
Slepá mapa Evropy vyobrazuje jednotlivé státy bez jejich pojmenování, hojně se využívá v rámci výuky zeměpisu na školách
Jihovýchodní
Jihovýchodní Evropa
Jižní
Jižní Evropa
Severní
Severní Evropa
Střední
Střední Evropa, jejíž součástí je i Česká republika
Východní
Východní Evropa
Západní
Západní Evropa
S vlajkami
Mapa s vlajkami jednotlivých států, vlajky jsou seřazeny abecedně zcela dole od Albánie po Velkou Británii

Abecedně řazený seznam evropských států

Albánie, Andorra, Arménie, Ázerbájdžán, Belgie, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Česko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Gruzie, Řecko, Chorvatsko, Irsko, Island, Itálie, Kazachstán (částečně v Evropě), Kypr, Kosovo, Lichtenštejnsko, Litva, Lucembursko, Lotyšsko, Maďarsko, Malta, Moldavsko, Monako, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko (částečně v Evropě), San Marino, Severní Makedonie, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Turecko (částečně v Evropě), Ukrajina, Spojené království (Anglie, Skotsko, Wales a Severní Irsko), Vatikán.

ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU AMFT.CZ