Vídeň

Vídeň, hlavní město Rakouska, je fascinující destinací, která je  plná bohaté historie, umění a kultury. Svým imperialistickým dědictvím láká návštěvníky z celého světa, kteří přicházejí obdivovat impozantní architekturu a monumentální stavby.

Fotografie Vídeň

Město oplývá historickými poklady, jako je Hofburg (císařský palác), Schönbrunn (letní císařská rezidence) nebo Belvedere (palác s galeriemi). Katedrála svatého Štěpána dominuje středu města svou gotickou architekturou. Hundertwasserhaus, unikátní dům v uměleckém stylu Friedensereicha Hundertwassera, přitahuje pozornost svým originálním designem.

Vídeň je známá jako město klasické hudby. Byla domovem hudebních géniů, jako jsou Mozart, Beethoven, Haydn a další. Koncerty, opery a prohlídky domů, kde tito skladatelé žili a pracovali, přinášejí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky.

Uměleckohistorické muzeum, Albertina, Leopold Museum a Belvedere hostí sbírky děl slavných umělců jako je Klimt, Schiele nebo Rubens. Kavárny jsou nedílnou součástí místní kultury, nabízejí tradiční vídeňské kávy a dortíky. Pro místní i turisty jsou místem setkávání, čtení a relaxace.

Milovníci gastronomie si vychutnají tradiční vídeňské speciality, jako je vídeňský řízek, jablečný štrůdl nebo Sacherův dort, stejně jako další lahůdky v restauracích i na trzích. Vídeň nabízí také krásné parky a zahrady, kde si lidé mohou užívat přírody a relaxovat.

Moderní Vídeň se neustále vyvíjí a přitahuje mladé lidi i podnikatele. Nové čtvrti a projekty reflektují moderní trendy v umění, designu a technologiích. Město spojuje bohatou historii s moderním životním stylem, poskytující návštěvníkům a obyvatelům rozmanité zážitky a prostředí vhodné pro život i práci. Vídeň je přitažlivým a inspirativním městem, které láká svou rozmanitostí a nabízí nepřeberné množství zážitků pro každého.

ZDROJ: WWW.VIDEN-PRUVODCE.CZ

Belvedere
Zámeček Belvedere na jaře s odrazem na hladině jezírka
Dóm
Impozantní Katedrála svatého Štěpána v centru města
Hundertwasserhaus
Zcela jedinečný a bezesporu také velmi bláznivý Hundertwasserhaus
Katedrála svatého Štěpána
Katedrála svatého Štěpána na zasněženém náměstí v zimě
Kočár
Kočáry tažené koňmi jsou pro Vídeň zcela typické
Kostel svatého Karla
Velmi netradiční Kostel svatého Karla Boromejského
Noční Vídeň
Panorama moderní Vídně v noci
Opera
Vídeňská opera patří mezi nejprestižnější operní domy na světě
Palmový skleník
Palmový skleník v císařských zahradách
Radnice
Vídeňskou radnici si člověk jen těžko splete

ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU AMFT.CZ